Zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane dla studentów Polsko-Amerykańskiej Szkoły Biznesu, które odbędzie się 11 września na Politechnice Krakowskiej.

W planach:
– interaktywny wykład dr hab. Michała Rusinka, który opowie o tym jak skutecznie się komunikować, robić to z klasą tak, by zawsze być dobrze zrozumianym?
– podróż po krajach azjatyckich, pełna pasjonujących historii o kulturze i zwyczajach opowiedzianych przez podróżnika Piotra Śliwińskiego i jego przyjaciół z Azji,
– pokaz filmowy i prezentacja zdjęć z najodleglejszych zakątków świata,
– degustacja potraw azjatyckich,
– orientalne dekoracje i stroje z Dalekiego Wschodu, które przeniosą nas na inny kontynent,
– wspólne przygotowywanie tradycyjnej herbaty indyjskiej.

Program
9.15. – 10.45 – „Jak się dogadać? Czyli o współczesności retoryki”, dr hab. M. Rusinek
10.45 – 11.00 – przerwa kawowa
11.00 – 12.30 – „Jak się dogadać? Czyli o współczesności retoryki”, dr hab. M. Rusinek
12.30 – 13.00 – poczęstunek
13.00 – 14.30 – kultura i zwyczaje Azji okiem podróżnika i lokalnych mieszkańców, P. Śliwiński wraz z przyjaciółmi z krajów azjatyckich
14.30 – obiad „smaki Azji”

Dr hab. Michał Rusinek – polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Autor wielu książek i artykułów.

Piotr Śliwiński – podróżnik, zdobywca 8 szczytów Korony Ziemi. W r. 2006 po raz pierwszy w 12 miesięcy okrążał kulę ziemską i robi to regularnie raz w roku. Absolwent Politechniki Krakowskiej.